Malý princ všemi smysly

29/05/2023
Základní škola

Žáci 7. A se vydali za poznáním do Napajedel. V první části dopoledního programu navštívili místní knihovnu, kde probíhá výstava různých světových i českých vydání knih Malý princ. Paní knihovnice je poutavým výkladem seznámila s francouzským spisovatelem jménem Antoine de Saint-Exupéry a následně s jeho nejznámější knihou.

Poté se žáci přesunuli na interaktivní výstavu s magickými fotoilustracemi Elišky Podzimkové, které pomocí aplikace ožijí a vtáhnou pozorovatele do děje.

Jak sama autorka prozrazuje: „Cílem výstavy je vytvořit kouzelný svět Malého prince, který působí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Nabízí návštěvníkům možnost opustit každodenní realitu a alespoň na chvíli se vrátit do dětství.“

Na závěr dopoledne si žáci prohlédli výstavu retro nafukovacích hraček vyrobených ve Fatře Napajedla.