twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
11 Pro

Již poosmé se v neděli 1. prosince 2019  otevřela naše škola, abychom si  akcí Advent ve škole připomněli nadcházející  předvánoční čas a společně  strávili – žáci, učitelé, rodiče  i přátelé  – pár příjemných chvil.

Naši žáci připravili celou řadu krásných výrobků, které pod záštitou rodičovského spolku Osmička, z.s. zpeněžili a výtěžek věnují svým dvěma adoptovaným kamarádům. Díky našim dětem tak získala  své vzdělání Kalpana z Nepálu a na střední škole pokračuje  Emmanuel z Ugandy. Protože štědrost našich  návštěvníků je vždy veliká, v letošním předvánočním čase naše děti  budou vybírat  nového kamaráda, kterému splní  velký sen – chodit do školy v zemi, kde to není samozřejmostí. Jsme rádi, že  z našich žáků tak rostou empatičtí a vnímaví lidé.

Se svými  vyučujícími si děti připravily také  spoustu dílniček, ze kterých si návštěvníci mohli odnést celou řadu  vlastnoručně vyrobených radostí.

Žáci čtvrtých a šestých  ročníků si  zase připravili krásná vystoupení s koledami a vánočními příběhy. Do předvánoční atmosféry nás přenesli i skřítci se svým tanečkem. A protože si  škola letos připomíná  sté výročí založení „měšťanky“ v Malenovicích, byla  adventní výstava věnována právě tomuto  tématu. Mohli jste si prohlédnout  staré kroniky,  potěšit se  obrázky a  informacemi z historie a akcí školy nebo se najít na starých školních fotografiích. K výročí škola vydala také brožuru s informacemi a fotografiemi, máme i  trika či placky  s logem té naší 100vky.

Všem rodičům a návštěvníkům  naší akce patří velký dík za podporu aktivit  našich žáků a školy obecně.

A pokud jste si naši výstavu 1. prosince nestihli prohlédnout, neklesejte na duchu. 19. června 2020 pro Vás chystáme vyvrcholení našich oslav 100 let měšťanky v Malenovicích v areálu VLW, kde bude výstava opět nainstalována a připravíme si pro Vás i vystoupení a další překvapení. Již teď  zveme všechny malenovické občany na toto  společenské setkání.

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.