twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
14 Říj

Letošní školní rok je pro nás  v historickém ohledu jedinečný. Ještě před 100 lety totiž  existovala v Malenovicích  jenom  tzv. obecná škola, což byl  vlastně  náš 1. stupeň a žáci  zde mohli chodit do školy jenom od  první do páté třídy. Pokračovací třídy byly pouze ve Zlíně a žáci tam museli docházet. Většinou pěšky. Avšak malenovickým občanům se  podařilo v září roku 1920 dosáhnout toho, že i v Malenovicích  byl založen druhý stupeň vzdělávání, tzv. měšťanka. První žáci usedli do lavic v budovách na Jarolímkově náměstí po 24. září. Letošní školní rok je tedy v pořadí stý, kdy žáci Malenovic nemusí za svým vzděláním docházet ani dojíždět a mohou chodit do školy tam, kde bydlí. A protože  stovka je takové hezké, kulaté číslo, a protože naše škola je  pokračovatelkou té původní měšťanské školy v Malenovicích, rozhodli jsme se, že tento školní rok  si budeme průběžně toto  významné výročí připomínat. V průběhu následujících  deseti měsíců tak pro naše žáky  budou připraveny  různé soutěže, které mají  se stovkou něco společného, vydáme  brožurku k tomuto výročí, protože   i díky našim mnoha šikovným  žákům se máme čím chlubit, uspořádáme výstavu a na konci roku  společně připravíme  vystoupení a pochlubíme se celým Malenovicím.

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.