twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
7 Čer

Zlínská olympiáda škol v orientačním běhu letos opět prověřila naše závodníky ve dvou podzimních a dvou jarních kolech. Děti si vyzkoušely tratě městské i přírodní. A jak se nám dařilo?

V tradičně nejvíce obsazené kategorii dětí 3. a 4. tříd nám udělal dvakrát bronzovou radost Martin Přibík jednou ve dvojici s Matyasem Gajduškem a podruhé s Jáchymem Štěpánkem. Sourozenci Karolína a Oskar Fojtů se také jednou probojovali k bronzové medaili. V této těžké kategorii jsme kromě medailistů měli opravdu hodně závodníků, kteří se umístili na bodovaných místech a mnohdy těsně pod stupni vítězů. Letos se k nám přidalo i hodně nováčků ze třetích tříd – pokud vydržíte, máte šanci příští rok!

Velmi úspěšnou kategorií jsou naši páťáci. Naprosto nejlepším závodníkem naší školy je Martin Pernička, který vybojoval dvě stříbra a jedno zlato. Martin podává už dlouhodobě vyrovnané výkony a já mu moc gratuluji. Další bronz nám opatřil Jan Vymazal. Body pravidelně přidal Matěj Kalík, Matyáš Sušina a Ondřej Kohoutek.

Mezi děvčaty pátých tříd se nejvíce dařilo Anně Šiškové a Moně Al – Asbahi.

Mezi šesťačkami se z bronzu radovala Zuzka Stará, kromě ní však body pravidelně přidávala Anisa Al – Asbahi. Poslední závod si nenechala ujít ani Barbora Máčalová – závodila s rukou v sádře a ještě bodovala!!! Tomu říkám holka do nepohody! Nerada se loučím se závodníky šestých tříd a moc jim děkuji za čtyři roky reprezentování naší školy.

Nemohu zapomenout ani na Václava Perničku, který s námi pravidelně jezdil, ačkoli již je v kategorii OPEN a tudíž jeho druhá a třetí místa se škole nepřičítají. Fandíme mu a přejeme štěstí i v náročnějších závodech.

A jak to celé letos dopadlo? Soutěžilo 11 škol. Zlato si odnesla ZŠ Emila Zátopka, stříbro ZŠ Okružní a pozor… bronz je náš!!! Dostali jsme minidort, který nešel na tolik dílů rozdělit, ale radosti bylo tolik, že o tu jsme se dělili celou cestu domů.

Přeji všem orienťákům, aby na svých letních cestách nezakufrovali!                                foto

zapsala Š. Slívová

Comments are closed.