twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
4 Čer
V pátek 31.5. jsme si vyrazili na školní výlet do Uherského Hradiště. Počasí bylo super, slunko svítilo, tak jsme si vyšlápli od vlakového nádraží do Mařatic do skanzenu lidové architektury Rochus. Přírodní a kulturně-historický areál Park Rochus v UH se rozkládá v prostoru bývalého vojenského cvičiště a navazuje na oblast mařatických vinohradů. Nachází se zde kaple sv. Rocha – odtud název. Toto území je od r.2005 zařazeno do soustavy Natura 2000 jako Evropsky významná lokalita“ Rochus“. Kromě lidové architektury Slovácka si můžete prohlédnout sady, tvořené starými ovocnými odrůdami nebo si vyšlápnout na nedalekou rozhlednu Rovninu, kde schodů není moc a výhled do slovácké krajiny nezapomenutelný.
My jsme se zde ve skanzenu zúčastnili akce ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO ANEB ŠATY ROSTÚ NA POLI. Tak jsme měli možnost zjistit, jak se dříve zpracovávaly rostliny a srst na vlákno, jak se tkala látka, vyráběly boty či jak se ještě dnes tradičně zhotovují kroje. To vše jsme si taky vyzkoušeli na vlastní kůži a zjistili jsme, že to naši předci neměli vůbec jednoduché.
Protože bylo krásně, osvěžili jsme se zmrzlinou a vlakem jsme se v odpoledních pátečních hodinách vraceli domů.
Výlet na Rochus všem doporučujeme. Je tu krásný výhled a klid od rušných ulic. Čas se tu opravdu alespoň na chvilku zastavil.
Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.