twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
27 Kvě

V neděli dne 19.5. vyrazilo 45 našich žáků na poznávací zájezd do Velké Británie. Těšili jsme se, že navštívíme ty nejznámější památky ze srdce Anglie a že si v místních rodinách, kde jsme měli být ubytováni, prověříme naše znalosti angličtiny. Po překonání cesty přes evropský kontinent a krátkém prospání se ve francouzském Calais jsme projeli Eurotunelem a ocitli jsem se v Anglii. Počasí nám přálo, a tak jsme se i přes únavu vrhli s plnou chutí do univerzitního města Oxfordu. Prošli jsme se historickým centrem, navštívili nejznámější Christ Church College – školu i katedrálu, vystoupali na věž s dechberoucím výhledem University Church of St Mary the Virgin, a poté jsme si zpříjemnili slunečný den projížďkami na pramicích. Večer jsme s očekáváním i obavami byli seznámeni s našimi hostiteli a odebrali jsme se na ubytování do rodin.

V úterý ráno nás opět přivítalo sluníčko a my jsme se vypravili na okouzlující hrad Warwick Castle. Obdivovali jsme zde nejen voskové figuríny zobrazující život ve středověké společnosti, ale také nádherné okolí hradu a úžasnou přehlídku sokolníků. Odpoledne jsme věnovali návštěvě města Stratfordu upon Avon, kde jsme viděli spoustu míst spojených se životem nejvýznamějšího britského dramatika Williama Shakespeara. Středeční ráno jsme si zpříjemnili procházkou k neolitické památce Stonehenge, a pak jsme se vydali do krásného lázeňského městečka Bath, jehož prohlídku jsme spojili také se zastávkou na místním tržišti a s návštěvou slavných římských lázní. Poslední den naší výpravy patřil Londýnu, a viděli jsme toho opravdu hodně. Začali jsme u nutného poledníku na Greenwichi, kde jsme strávili chvíli v části námořního muzea, plavili jsme se lodí po řece Temži, prohlédli si korunovační klenoty a sbírku brnění a královské zbroje v Toweru, prošli se kolem řady známých míst a výlet jsme zakončili lanovkou s nádhernými výhledy na východní část Londýna. Zájezd do Anglie se nám opravdu vydařil – vychutnali jsme si na Británii netypické krásné slunečného počasí, užili jsme si nákupů, navštívili řadu památných a zajímavých míst, poznali život v britských rodinách, a také jsme si mohli ověřit, že se naše angličtina dá docela dobře použít i v praxi.

Zapsala: B. Sedláčková

Fotografie si můžete prohlédnout ZDE

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.