twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
3 Kvě

V měsíci dubnu se mnoho škol zapojilo nejrůznějšími akcemi k oslavám Dne Země. My bychom rádi navázali na akce z uplynulých let, které byly díky Vám všem velmi úspěšné. Jedná se o materiální sbírku pro čtyřnohé kamarády, kteří dočasně žijí v psím útulku na Vršavě, než najdou opravdový domov.

Proto Vás všechny opět prosíme o podporu. Němé tváře potřebují nejen kvalitní granule, konzervy, pamlsky a piškoty, ale pomohou i deky, pelíšky, obojky, vodítka, hračky nebo stelivo pro kočky. V minulých letech jsme hromadili i větší kusy textilu. Zde nastala malá změna. Podle nových pravidel skladují v útulku pouze prostěradla, ručníky, osušky, utěrky a deky. Na pravidelný úklid poslouží i čisticí a dezinfekční prostředky, kbelíky, mopy, gumové rukavice.

Pracovníci útulku upozorňují, že nemohou zvířatům dávat levné a nekvalitní granule, protože zvířata pak trpí průjmy. Proto se prosím zaměřte buď na známé značky, nebo raději na piškoty a pamlsky. Piškotů není nikdy dost.

Děti mohou výše uvedené zboží odevzdávat přímo svému třídnímu učiteli nebo paní učitelce Sylvě Kaplanové, která letos z důvodu nemoci zastoupí p. uč. Vajovou.

Je až zarážející, jak velké množství čtyřnohých kamarádů skončí v útulku vlivem nezodpovědného či hrubého zacházení lidí. Rozhodnutí pořídit si pejska je rozhodnutí na deset až patnáct let, u kočiček ještě déle. Proto by měly být pečlivě zváženy všechny okolnosti a možnosti. Rovněž je opravdu mýtus, že má mít každá fenka štěňata a každá kočka koťata – malý veterinární zákrok vyřeší možnost nechtěného potomstva a zároveň zvíře chrání ve vyšším věku před některými zdravotními potížemi.

Nezůstávejme prosím lhostejní k osudu zvířat bez domova. Podpořte nás prosím v našich aktivitách. Jen tak bude mít naše práce opravdový smysl. Učme naše děti pečovat o všechny živé tvory a pomáhat jim.

V současné době čeká v útulku na nový domov mnoho krásných pejsků a kočiček. Nevěřte předsudkům, že zvířata z útulku jsou horší. Možná jsou jiná – často vděčnější a oddanější. Pokud si nemůžete dovolit zvířátko mít, můžete navštívit útulek na Vršavě a některého pejska vyvenčit.

Dění v útulku můžete sledovat na níže uvedených adresách.

https://www.utulekzlin.cz/

nebo

https://www.facebook.com/utulekzlin?fref=ts

Děkuji všem za spolupráci a pomoc.

Sylva Kaplanová

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.