twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
29 Dub
26. dubna se za krásného slunečného dne konaly na druhé stupni každoroční exkurze ke Dni Země.
Letos se žáci 6. ročníku podívali do třídírny odpadu ve Zlíně – Loukách a zjistili, proč je dobré třídit a na co vše se dají odpadky znovu využívat.
Žáci 7. ročníku zavítali do psího útulku na Vršavě a omrkli čtyřnohé kamarády, kterým taky naše škola pomáhá – ať už ve formě finanční či materiální sbírky.
Žáci 8. ročníku se vydali svižným tempem na Mladcovou a navštívili skládku Suchý důl. Tuto návštěvu by měl absolvovat každý občan, jehož odpadky končí zde. Pohled na skládku odpadu v každém z nás vyvolal zamyšlení, zda to my lidé s těmi odpady již nepřeháníme a zda by to nešlo změnit.
Žáci 9. ročníku si vyšli tady kousek na okraj Malenovic do čističky odpadních vod a dozvěděli se, na jakém principu funguje vyčištění odpadních vod a kde následně tato voda končí.
Den Země se stal největší veřejností organizovanou aktivitou v historii planety. Od roku 1999 je 22. duben jako svátek Země slaven i u nás. Země nám dává vše potřebné k životu a my bychom si toho měli vážit. Pokud chceme změnu k lepšímu, musí nastat nejprve u každého z nás. Proto se chovejme k našemu životnímu prostředí tak, abychom zachovali čistotu, krásu a rozmanitost všeho živého i neživého, co nás obklopuje.
Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.