twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
10 Dub

Už poosmé se naše škola připojila k veliké čtenářské akci Noc s Andersenem. U nás je tato akce tradičně věnována našim prvňáčkům, kteří právě slabikují své první  příběhy v knížkách. Hned na úvod za nimi přišel pan Andersen, který si s nimi povídal o tom, jaké knížky mají nejraději a také o tom, jak knížky vznikají.  A tak se děti seznámily  s tím, co je to nakladatelství, a s tím, že  nakladatelství Albatros letos slaví 70 let svého trvání.

Bohužel se pan Andersen také přiznal, že cestou zavadil o vysokou věž hradu a  z desek poztrácel příběhy, které dětem nesl, a tak je požádal, aby  knížku s příběhy vytvořily samy. Děti se do toho hned pustily a na titulní stránku knížky namaloval každý svou nejoblíbenější pohádku.

A pak přišel čas na soutěže – po vzoru Jeníčka  a Mařenky trhaly děti perníčky z chaloupky, pro Princezničku na bále sbíraly korále, jako Červená Karkulka musely proběhnout les s košíčkem a  také musely vytáhnout velikou řepu.

Všechno splnily skvěle, získaly tak další stránku do knížky a  v knihovně už čekal pan ředitel, aby jim přečetl svoji oblíbenou pohádku – byla o tom, jak se motýl Emanuel a Maková panenka zbavili protivné Kaňky Čunčové.

A po skvělé večeři, kterou pomáhaly připravit kamarádky z šestého ročníku  čekala prvňáčky další pohádka  tentokrát  o kosích bratrech Jak chodili přes černý les. Hned jim také museli pomoct najít cestu bludištěm, aby našli kohouta Kamila.

A pak museli prokázat odvahu – v noci v lese na ně čekala se svými úkoly moudrá  sova. A cestou děti našly rozsypané stránky s příběhy od pana Andersena!

A pak už šupky hupky do postýlek a poslední pohádka na dobrou noc. Děti se v ní dozvěděly, jak Křemílek a Vochomůrka  zasadili semínko. A to se jim ráno bude hodit.

Ráno děti probudilo sluníčko tak, jako Křemílka a Vochomůrku. Po snídani, kterou pro ně upekli žáci šesťáci, museli správně sestavit a pojmenovat jarní rostlinky  a pak si jednu opravdickou také zasadit.

A to už měly děti všechny stránky pro svou knihu splněné. Zbývalo už jen knížky svázat, aby si v nich mohly doma číst a připomínat si, co všechno v Noci s Andersenem zažily. Bylo toho moc a  věříme, že děti si  noc s panem Andersenem a nejen s ním užily.

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.