twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
6 Úno

Že je v muzeu nuda? O tom, že v muzeu může být opravdu zábava, se přesvědčily děti z V. A. Navštívily totiž Muzeum JV Moravy – výukový program „Dobrodružství s Karlem Zemanem“. Jeho slavný film Cesta do pravěku zná každý. Ale jak se v té době natáčely filmy? Jaké triky použil Karel Zeman při tvorbě pravěkého světa? Počítače v té době nebyly a tak si musel vystačit s klasickou animací. Natočit film klasickou animací je opravdu dřina! Víte, kolik obrázků potřebujete na jednu vteřinu filmu? Celkem 12 obrázků. Kolik jich potřebujete na celý animovaný film? To jsme se nepokoušeli spočítat… Radši jsme se pustili do práce. Vytvořili jsme si pohyblivé loutky dinosaurů a pak jsme je za pomoci lektorky, paní Adély Šimové, rozpohybovali. Krátkou animaci, která netrvá ani tři sekundy jsme tvořili 45 minut. Jak se nám povedla, se můžete podívat ve videu.                      foto Animace pravěku_ZŠ Malenovice

N. Klímková

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.