twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
28 Lis

V pondělí  26.11.2018  se  žáci   6. a 7. ročníků  zúčastnili výukového programu Kuba – dvě tváře svobody. Žáci se během programu dověděli o historii Kuby v předkolumbovské éře, o koloniální Kubě a postkoloniální Kubě – revoluční éře. Poznali osobnosti spjaté s kubánskou revolucí – Fidela Castra a Ernesta Che Guevara.

Seznámili se s přírodními podmínkami Kuby, národními parky. Na videu viděli krokodýla kubánského, anolise hnědého, todi pestrého, karetu obrovskou, žraloka bělavého, leguána kubánského, z rostlinstva cukrovou třtinu, palmu královskou, tabák virginský, maniok jedlý, kakaovník.

Zajímavostí byly např. kohoutí zápasy, kdy opeřenci spolu bojují na život a smrt, kohouti musí nejprve absolvovat vyšetření u veterináře, pak je čeká vážení, podle kterého jim je přidělena kategorie, v níž budou zápasit, kohoutům se ostříhá peří na břiše a stehnech, aby byli lehčeji zranitelní.

Zastánci tvrdí, že kohoutí zápasy ke Kubě patří stejně jako rum nebo doutníky.Jen na okraj se žáci dověděli o pasátech, hurikánech, přídělovém systému potravin, slapových jevech, korálovém útesu, atmosféře.

Programem se prolínalo učivo zeměpisu, dějepisu, přírodopisu a žáky velmi zaujal.

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.