twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
14 Zář

Vážení rodiče,

také letos připravujeme již tradičně pro žáky 8. a 9. tříd zájezd do Velké Británie. Předloni jsme si užili krásy jižní Anglie, letos nás čeká zájezd s názvem TO NEJHEZČÍ ZE SRDCE ANGLIE, a to v termínu od 19. 5. do 24. 5. 2019.

A na co se mohou žáci těšit? Program je vskutku bohatý. Čeká nás návštěva univerzitního města OXFORDU, procházka jeho historickým centrem, prohlídka Christ Church College (ve zdejší jídelně byl natáčen film o Harry Potterovi), projížďka na pramicích, návštěva některého z muzeí (Ashmolean Museum, Pitt Rivers Museum, Museum of Natural History). Potěšíme se jedním z nejkrásnějších britských hradů WARWICK CASTLE a rovněž zavítáme do Shakespearova rodiště STRATFORDU UPON AVON – projdeme se městem a neopomeneme Shakespearův rodný dům a kostel Holy Trinity Church – místo dramatikova křtu a posledního odpočinku. Nenecháme si ujít prohlídku známé neolitické památky STONEHENGE (cca 2 500 l. př. Kr.) a římské působení ve VB si připomeneme návštěvou BATH – elegantního městečko s georgiánskou architekturou, kde si prohlédneme římské lázně, projdeme se kolem Bath Abbey a nábřeží řeky Avony k půlkruhové budově Royal Crescent. A jaká by to byla návštěva Velké Británie, kdybychom nevěnovali čas hlavnímu městu? Také v Londýně se budeme snažit, abychom viděli co nejvíce, takže si dáme pěší okruh – Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, Downing Street, Horse Guards Parade, Trafalgar Square , Buckingham Palace (sídlo královny Alžběty a místo, kde se koná střídání stráží), Piccadilly Circus, China Town, dle zájmu se projedeme na London Eye a poplujeme po Temži na Greenwich k nultému poledníku, cestou uvidíme Shakespearovo Globe Theatre, Tower Bridge , Tower of London (v této starobylé pevnosti se můžeme těšit například na prohlídku královských korunovačních klenotů či na legendární krkavce). Po celou dobu budeme ubytovaní ve vybraných rodinách, které nám poskytnou nejen přístřeší, ale také plnou penzi. Cena zájezdu je 7990,-Kč a vybírat budeme ještě 100,-GBP na vstupy do památek. Věříme, že letošní zájezd si užijeme, že uvidíme spoustu nových a zajímavých míst a také že si procvičíme naši angličtinu.

Pokud se k nám vaše děti přidají, pošlete po nich, prosím, do 25. 10. 2018 vyplněnou přihlášku, kterou obdrží od svých vyučujících anglického jazyka.

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.