twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
26 Dub

Ve čtvrtek 19. 4. se čtvrté třídy vydaly na Chlumské rybníky, vstříc badatelské výuce a novým zážitkům. DDM Astra si pro nás připravila program ke dni Země, který se netýkal odpadů, ale zkoumání přírody jako takové.

Žáci byli rozděleni do pěti skupin, dostali mapu, pracovní listy na zapisování zjištěných dat a informací, zbytek záležel už jen na nich. Postupně obcházeli jednotlivá stanoviště. Nejprve se začínalo troškou teorie, například co to znamená hydrologie, pedologie, hydrobiologie a jiné. Poté jim byly sděleny úkoly, které obsahovaly nějaké zkoumání pomocí přístrojů, z čehož měli všichni velkou radost. Nejprve si museli zapsat svůj odhad a poté již zjišťovali vodivost vody, čistotu vody, měřili PH, teplotu půdy v různých hloubkách. Určování rostlin, poznávání stromů či mraků však mělo také své kouzlo.

Tato akce byla perfektně připravena, za což dámám z Astry velmi děkujeme, protože žáci si odnášeli nejen velmi pozitivní zážitky, ale také nové zajímavé vědomosti získané pomocí vlastního bádání.                               foto

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.