twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
12 Dub

V pátek 16. 3. 2018 proběhl na naší škole další ročník soutěže Matematický KLOKAN. Zúčastnili se všichni žáci od druhého do devátého ročníku ve čtyřech věkových kategoriích. Jako vždy bylo potřeba při řešení náročných a neobvyklých úloh využít nápaditá řešení a postupy. Každý účastník měl možnost dosáhnout 120 bodů (Cvrčci 90 bodů). Mnozí se poctivě snažili vyřešit každou úlohu a využili všechen určený čas, někteří místy zariskovali a výsledek odhadli, někdo vsadil na jistotu počátečních bodů a u nich i zůstal.

Nejlépe se letos ve školním kole vedlo v jednotlivých kategoriích těmto žákům:

Cvrček (2. a 3. ročník, 90 řešitelů):

 • Vaculík Štěpán (3.A, 90 bodů),
 • Fojtů Karolína (3.A, 76 b.),
 • Kuželová Nikol (3.B, 72 b.)

Klokánek (4. a 5. ročník, 76 řešitelů):

 • Vaculík Jonáš (5.A, 108 b.),
 • Poslušná Jitka (5.B, 99 b.),
 • Vávrová Zuzana (4.A, 94 b.), Němec Marek (5.A, 94 b.)

Benjamín (6. a 7. ročník, 70 řešitelů):

 • Trčala Ondřej (6.A, 96 b.),
 • Bureš Michal (7.B, 78 b.),
 • Pernička Václav (6.A, 76 b.)

Kadet (8. a 9. ročník, 69 řešitelů):

 • Honza Dominik (9.B, 88 b.),
 • Cícha Lukáš (9.A, 70 b),
 • Vyoral Jan (8.A, 68 b)

Podrobné výsledkové listiny kategorií Kadet a Benjamín jsou vyvěšeny v učebně 402 a výsledkové listiny kategorií Klokánek a Cvrček dostaly třídní učitelky 1. stupně. Cvrček Štěpán Vaculík získal plný počet bodů. Umístil se tak ve své kategorii na prvním místě nejen ve školním kole, byl jedním z pěti žáků okresu Zlín (celkem řešilo 2871 dětí) a jedním ze 12 žáků Zlínského kraje (řešilo 7684 dětí), kteří správně vyřešili všechny příklady. Skvělý úspěch!

Všem účastníkům gratuluji k jejich výkonům a všem kolegům děkuji za pomoc při organizaci soutěže.

Iva Šiková

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.