twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
29 Zář

Pod tímto názvem najdete, milí rodiče, na fb. příběh téměř šestiletého Lukáška, který bojuje se zákeřnou nemocí. A právě jeho rodině se budeme snažit pomoci sběrem uzávěrů od PET lahví.

Proto prosím každý kousek dávejte poctivě do sáčků a posílejte po svých dětech.

Děkuji i těm, kteří mi poslali pytle, abych měla uzávěry kam dávat. Největší poděkování ale patří rodinám, které poctivě sbírají. Je mezi námi ale ještě i  spousta těch, kteří vršky odhazují do koše. Chce to jen dobrou vůli a první várka může putovat do Uherského Hradiště. Moc prosím všechny o spolupráci.

Ze stránek na fb, které založila statečná maminka, jsem zkopírovala malé povídaní. Prosím čtěte.

„Tuto stránku jsem založila nejen pro své přátele a rodinu, ale i neznámé lidi, kteří se potýkají v rodině s onemocněním akutní lymfoblastické leukémie nebo je jen zajímá průběh naší léčby.
O jarních prazdninách jsme byli na Slovensku,kde jsem si všimla, že má Lukášek na krku malou bouličku velikosti hrášku. Přes zimu u nás doma kolovaly nachlazení a virozy, asi jako každý rok, tak jsem myslela, že na něj“ něco leze“… Jenže boulička nemizela… uzliny na krku se začaly zvětšovat, přidala se i větší únava s nechutenstvím a byl i lehce oteklý v obličeji…
Po příjezdu domů jsme jeli k doktorce, která vzala Lukáškovi krev a měla podezření na mononukleózu (na výsledek krve jsem si měla volat druhý den).
Za hodinu jsem měla ale telefon, který nám obrátil život o 180° (jeli jsme zrovna autem a pokaždé, když jedu tím místem, tak se mi to připomene)… Paní doktorka říkala, že je tam podezření na leukémii, že musíme ihned na dětské oddělení, kde je pro nás přistavena RZS a musíme do Brna na onkologii!!!
Nikomu bych nepřála ten pocit… ten šok… V hlavě jsem si říkala, proč zrovna ON!!! Nekomfliktní, hodný, přátelský… náš milovaný syn…
Po příjezdu na onkologii po odebrání krve a kostní dřeně bohužel toto podezřední paní doktorky potvrdili… LUKÁŠEK MÁ AKUTNÍ LYMFOBLASTICKOU LEUKÉMII…..
Toto onemocnění Lukáškovi diagnostikovali koncem února 2017 a od té doby podstupuje boj s rakovinou pomocí chemoterapie.
Všichni věříme, že tento boj vyhraje a bude si žít svůj život ve zdraví…“

Nyní si snad více uvědomíme, co je v životě důležité a jaký dar nám život dal formou zdraví našich blízkých.

S poděkováním L. Vajová, třídní učitelka V. B.

Komentáře nejsou povoleny

Comments are closed.